Yerinde halı yıkama halıfleks duvardan duvara temizleme hizmetleri firmamızca yapılmaktadır. Yerinde halı yıkama hizmeti duvardan duvara kaplı sökülemeyen yere sabit halı ve halıfleksler için yapılan yıkama hizmetidir.istanbul yerinde halı halıflex yıkama hizmetlerimiz istanbul izmit gebze kocaeli düzce bölgelerine hızlı ve garantili yıkama hizmetleri sunmaktayız mistem temizlik halı koltuk yıkama servisinizsizlere 7/24 hizmet sunmaktadır bizlere ulaşmanız artık bir telefon kadar yakın 05327218614 nolu servis telefonumuzdan ulaşım sağlıyabilirsiniz.

twins yerinde halı yıkama

Yerinde Halı Yıkama (Duvardan Duvara Halıfleks Yıkama)

Duvardan duvara kaplı halıların en uygun temizleme yöntemi yerinde sökülmeden yapılmasıdır. Diğer parça halı olarak tabir ettiğimiz standard halılarda olduğu gibi makinalarda yıkanması halıfleks ve benzeri yerde döşeli halılarda mümkün değildir. Parça halılara göre daha büyük ölçülerde oluşu bu halıların yıpranmasına sebebiyet vermektedir.

Duvardan duvara kaplı halılarda yerinden sökülüp yıkanması durumunda halının yapısına göre 3 yada 8 santim kısalmalar çekmeler meydana gelebilmektedir. Bu gibi olumsuzları halınızı yıkatmadan önce temizleme firmasının sizlere bu hususları belirtmesi gereklidir.

Yerinde Halı Yıkama Nasıl Yapılır

Yerinde halı yıkama bulunduğu konuma göre farklı yıkama yöntemleri vardır. Öncelikle ev yada işyeri kullanımı olarak ayrılır.

Ev kullanımında yere kaplı halının yapısına göre iki farklı yıkama yöntemi yapılır. Fırçalı sistem ile yapılan yıkama diğeri ise püskürtme yöntemi ile yapılan temizleme yöntemleridir. Bu iki yıkama şekli sadece halının hassaslığı ile alakalı bir yöntemdir. 

Hassas ve dekoratif halılarda fırçalamaya gerek olmadığından ayrıca halı iplik yapısının kısa oluşu fırçalı yıkamaya elverişli değildir. Bu tip halıları yıkamaya gelen halı yıkama ekibi halıları kontrol ederek uygun yıkamayı yapmalıdır.

Fırçalı halı yıkama yöntemi iplik yapısı yüksek ve daha sık dokuma yapılmış halılarda kullanılır. Bu ve benzeri halılarda iplik yapısından dolayı hav toplandığından fırçasız yıkama en uygunudur.Halı Yıkama

 

Halılar, evlerde yerleri kaplayan, dolayısıyla insanlarla çok fazla temas halinde olan eşyalardır.  Evlerinin dekorasyonundaki şıklığa katkılarının yanında bu yönleriyle insan sağlığına da etkileri vardır.  Bİrçok kişi evlerinin daha hijyenik hale gelmesi ve halılarda biriken mikroplardan uzak bir yaşam için halılarını evlerinde yıkamaya çalışmaktadır.  Fakat evlerde uygulanan halı yıkama teknikleri maalesef yeterli olmamaktadır. Bu sebeple, halıların, halı yıkama alanında özel olarak yetişmiş, profesyonel kişiler tarafından, profesyonel ve son teknoloji ekipmanlarla yıkanması gerekmektedir.

 

Derinlemesine temizlik önemli

 

                Özellikle çocuklu ailelerde halı temizliği son derece önemlidir.  Bu yüzden, son teknoloji donanıma sahip olan halı yıkama fabrikalarına başvurulmalıdır.  Profesyonel ve derinlemesine temizlik sağlandığında halılar sağlık için elverişli hale gelir.  Özel halı şampuanları ve profesyonel ekipmanlar kullanılarak yapılan temizlikler halıları ancak hijyenik hale getirmektedir.

 

Uygun yöntem kullanılmalı

 

Halılarda çıkan tozlar sadece görüntü kirliliği oluşturmamakta, bununla birlikte milyonlarca bakteri, mikro organizma, mikrop barındırmaktadır. Evlerde amatör şekilde yapılan temizlikler en fazla yüzeyi temizleyebilmektedir.  Halıların tamamen  temizlenmesi ve  hijyenik bir yaşam alanı oluşturulması için kurllara uygun bir yıkama yapılmalıdır.  Uygunsuz yıkamalar halılardaki mikropları sökememektedir.  Bu durumun yol açtığı birçok hastalık ve alerjik reaksiyon bulunmaktadır. İş yerlerinde olsun, evde olsun, sürekli kire ve toza maruz kalan halılar, yüzeysel ve profesyonellikten uzak bir temizlikle yok edilemeyecek birçok  bakteri, zararlı mikro organizma, mikrop için en uygun ortamı oluşturmaktadır.

 

Halıların görüntüsü de önemli

 

                İlk sırada her zaman sağlık gelse de, halıların temiz kalmasının istenmesinde en önemli sebeplerden biri de, evlerin dekorasyonuna yaptıkları etki. Birbirinden farklı çeşitlerde olan, ipek ya da makine halılar, yanlış ve profesyonellikten uzak yıkamalar sonucunda güzelliklerini kaybedebilmekedir.  Yanlış yıkamalar sonucunda halılar hızlı şekilde yıpranmaktadır. Tabanları ve bağlantı yerleri zarar gören halıların özellikler kaybolmaktadır. Halıların renklerinde bozulmalar, solmalar da en sık rastlanan sorunlardandır. Özellikle el dokuması birçok halı, yoğun tüylü olduğundan kir ve pislikler bu tüylerin arasına sıkışmaktadır.  Evde uygulanan amatör yöntemler bu pislikleri tam olarak temizleyememektedir.  Bu yüzden, hem sağlık ve halının güzelliği için, profesyonel temizliğe başvurulmalıdır.Twins Yerinde Halı Yıkama Resimleri

Otel Halısı Yıkama

Otel halıları genellikle duvardan duvara olan halılardır. İnsanlar tatillerde, iş gezlerinde ya da herhangi bir amaç için otelde kalmak istediklerinde öncelikle temiz otel ararlar, sonra yemekler, ücret vs. incelemesi yaparlar.

Bu nedenle otellerin bir bütün olarak temizliğine dikkat edilmesi gerekir.

Biz firma olarak siz değerli müşterilerimize otel halısı yıkama hizmeti de vermekteyiz. Otel halısı yıkama hizmetimizi yerinde temizlik hizmeti olarak sizlere sunuyoruz. Otelde her zaman müşteri olacağı düşünülürse müşterilere rahatsızlık vermeden temizlik işini yapıyoruz. Otel halısı yıkama işlemlerinde az ses çıkaran makineler kullanıyoruz.

Otel Halılarını Nasıl Yıkıyoruz?

Oteller müşterileri hiçbir zaman diliminde bitmeyen yerlerdir. Durum böyle olunca otel halısı yıkama daha bir önemli hale geliyor.

·         Öncelikle uzman ekiplerimiz tarafından yıkanacak halıların cinsi kontrol ediliyor ve buna bağlı olarak ne tür ürünler kullanması gerektiğine karar veriliyor.

·         Otel halıları titizlikle, müşterileri rahatsız etmemek adına az gürültü yapan makinelerle hızlı ve etkin bir şekilde temizleniyor.

·         Temizlik sonrası yıkama işlemi yine gürültüsüz makinelerle yapılıyor.

·         Lekeli olan kısımlara özel leke çıkarıcılar uygulanıyor ( yağ lekeleri, her türlü meyve lekesi, paslar, kahve lekesi, boya lekesi gibi)

·         En son işlem olarak da vakumlu makinelerle halılar vakumlanıyor ve bu sayede daha hızlı kuruması sağlanıyor.

Hizmetlerimize Güveniyoruz

Tüm yıkama hizmetlerimizde olduğu gibi otel halısı yıkama hizmetlerimizde de kendimize güveniyoruz. Esas ilkemiz olan müşteri memnuniyeti sağlamak adına en kaliteli, kimyasal içermeyen ürünlerle halılarınıza zarar vermeden tertemiz ve ilk günkü gibi canlı görünmesini sağlıyoruz. Hizmetlerimizi sunarken müşterilerimizin bütçesine de zarar vermeden işlerini halletmelerini sağlıyoruz.

Otel halısı temizleme fiyatlarımız, temizlenecek alanın büyüklüğüne ya da adet olarak temizlenecekse halı sayısına bağlıdır. Ancak şunu hemen belirtelim ki en uygun fiyatları sizlere firmamız verecektir.

İstanbul’da geniş bir servis ağımız bulunmaktadır.  Oteller için yerinde halı yıkama ve temizleme hizmetinidikkatli, titizlik içinde ve hızlı bir şekilde yapmaktayız.

Uzman kadromuz ile her zaman hizmete hazırız. Bizi arayın gelelim halılarınızı yeni alınmış haliyle teslim edelim.

 

 

 

duvardan duvara halıfilex yıkama duvardan duvara halı yıkama
halıfleks yıkama izmir halı temizleme
yerinde halı yıkama twins halıfleks yıkama
twins halı yıkama twins halı temizleme