Twins koltuk yatak yıkama servisimiz sizler için 7/24 hizmet vermektedir bir çok evde otellerde hastane ve bunun gibi yerlerde yata var ve bu yataklar zamanla bakteri ve çiş lekeleriyle karşınıza çıkmaktadır özllile çocuklu evlerde bu çiş lekeleri daha çok olmakta ve zamnlada yatğın içine işlemektedir bazı ev hanımları veya temizlikçi hanımlar bunları çıkarmak içi silmeye başlıyor ve dahada dağıtarak işin içinden çıkmaz bir hal aldırıyor bunları önlemek amacıyla siz değerli müşterilerimiz yıkatmanınızı öneririz.

Yatak yıkama

 

                Yatak odaları ve yataklar, sağlık için birçok insanın zannetiğinden daha fazla öneme sahiptir. İnsanlar günün en azından 6-7 saatini, uyurken yataklarında geçirmektedir.  Başka bir deyişe günün en azından üçte biri yatak ile ciddi temas halinde geçmektedir. İnsan vücuduna bu kadar temas eden bir eşyanın, insan sağlığı konusunda ne kadar pay sahibi olduğunu söylemeye gerek bile yoktur.  Bu yüzden yatak temizliği periyodik olarak yapılmaktadır. Yatakların özellikle derinlerindeki kir ve lekerde yer eden, bazı mikro organizma ve bakteriler insan sağlığına ciddi zararlar verebilmektedir. Bu yüzden yatak yıkama ciddi şekilde ve profesyoneller tarafından, titizlikle yapılmalıdır.

 

Kendi kendine yatak yıkama zarar veriyor

 

                Bu hijyen problemlerinden dolayı, birçok insan sağlığını düşünerek iyi niyetle, kendi kendine yatak yıkama işlemini yapmaya çalışmaktadır.  Fakat ev şartlarında, profesyonel temizlik ürünleri ve ekipmanlar olmadan yapılmaya çalışılan yatak yıkama işlemi yeterli hijyeni sağlayamamakla birlikte, yatağın dokusuna da zarar verebilmektedir. Bu yüzden  yatak profesyonel ve titiz bir şekilde yıkanması gereken bir eşyadır.

 

Yatağı getirmeye gerek yok      

 

 

Özellikle, çift kişilik yataklar ciddi boyutları olan ve aynı zamanda ağır eşyalardır. Bu yüzden yerlerinden kaldırılıp evden çıkartılmaları, temizliğin yapılacağı yere nakledilmeleri ciddi uğraş verdirr. Birçok insanın yatağını kendi kendine yıkamaya ve temizlemeye çalışmasına sebep olan durum bu zorluktur. Fakat artık yataklar, temizlik firmasının yıkama yapacağı yere götürmeye gerek kalmadan profesyonelce temizlenebilmektedir. Yatak yıkama işini meslek olarak seçmiş personel tarafından, özel antibakteriyel deterjanlar ve şampuanlar kullanılarak yapılmaktadır. Ter ve toz yatağın derinliklerinde yer etmektedir. Bu yüzden evde yapılacak yüzey temizliği asla tam bir temizlik olmamaktadır. Bu ter ve toz içinde biriken mikroplar zamanla alerjik problemlere de neden olmaktadır.  Bu alerjik problemler, profesyonel ekipler tarafından yapılan derinlemesine temizlikle çıkartılır. Köpük ve su karışımı ile yatağın derinlikleri temizlenir. Daha sonra vakum makineleri ile bu su ve deterjan karışımı yataktan tamamen çekilir. Bu işlem sayesinde aynı zamanda yatağın en ulaşılmaz yerindeki leke ve kirler de çekilir. Kurutma işlemi de bitince, yatak tekrar kullanıma hazır hale gelir.